К основному контенту

Лісовий етикет

Лісовий етикет: правила поведінки в лісі

Как правильно ходить по грибы и выжить?
1.  Не розводьте вогнище в лісі. Відпочивайте лише у спеціально відведених лісових зонах відпочинку.
2.   Не підпалюйте суху траву на полях або галявинах у лісі.
3.  Не кидайте непогашені сірники або недопалки.
4.   Не користуйтеся в лісі різними піротехнічними виробами: петардами, бенгальськими вогнями, фейєрверками, «повітряними ліхтариками» тощо.
5. Не заїжджайте безпосередньо в ліс транспортними засобами. Іскри від них можуть спричинити пожежу
6.  Не залишайте на сонці пусті пляшки, залишки скла та сміття, що легко загораються і можуть спричинити пожежу
7.  Не стріляйте з вогнепальної зброї у пожежонебезпечний період.
8.  Не влаштовуйте поблизу лісу різноманітні вогняні шоу.
9. Не смітіть у лісі. Після відпочинку використані пластикові пляшки, пакети, консервні банки, скляний посуд, папір заберіть із                 собою та викиньте на смітник. Хай на місці вашого відпочинку буде чисто – завтра сюди прийдуть інші.
10.  Не розбивайте скляні пляшки, ви самі та інші люди, а також лісові тварини можуть поранитися.
11.   Не ламайте гілки дерев та кущів. Це заважає рослині жити.
12.   Не вирізайте на деревах надписи, типу «Тут був я». Це може призвести до всихання дерева, заселення його паразитами.
13.   Не збирайте березовий сік. Це шкодить дереву.
14.   Не зривайте лісових квітів, особливо рідкісних першоцвітів – це порушення закону. Хай гарні рослини залишаються в природі!
15.   Не виривайте рослини з корінням.
16.   Їстівні гриби зрізуйте обережно, щоб не пошкодити грибницю, не руйнуйте мохового килима.
17.   Не знищуйте неїстівні гриби. Для лісових мешканців – це ліки й джерела харчування.
18.  Не рубайте ялинку в лісі! Її можна придбати у лісівників, які виростили спеціальні плантації до новорічних свят, без шкоди для             лісу.
19. Не руйнуйте мурашників – вони лісові «санітари».
20.  Не чіпайте плазунів, які здаються вам небезпечними, бридкими або непотрібними. Вони – невідємна, важлива складова                    лісового середовища.
21.  Не чіпайте змій. Вони можуть становити загрозу для вашого життя. Краще обійдіть їх стороно.
22.  Не ловіть диких тварин і не забирайте їх із собою додому. В неволі тварини жити не зможуть і обов'язково загинуть.
23.  Не руйнуйте пташиних гнізд.
24.  Не беріть у руки пташині яйця, пташенят, звірят: людський запах відлякує дорослих диких тварин, позбавляє малят батьківської         опіки, вони стають легкою здобиччю для хижаків.
25. Навесні не можна полювати на перелітних птахів – це заборонено законом.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Правила поведінки на воді

 Наша тітонька Сова розповість вам про найважливіші правила поведінки на воді!

Пожежа!

  Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. На дим і попіл перетворюються цінності на мільярди гривень. Якщо виникла пожежа - рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте де знаходяться засоби пожежегасіння та вмійте ними користуватися. Заходи щодо рятування потерпілих з будинків, які горять, та під час гасіння пожежі перед тим, як увійти в приміщення, що горить, накрийтеся мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільною тканиною; відкривайте обережно двері в задимлене приміщення, щоб уникнути посилення пожежі від великого притоку свіжого повітря; в сильно задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись; для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину; у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та старих людей; пам'ятайте, що маленькі діти від

Декларація Відповідальності Людини

  Працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки ще на початку 2010-х Богдан Гаврилишин дійшов висновку, що світ не є здоровий і що для того, щоб змінити ситуацію, потрібно брати на себе відповідальність на всіх рівнях. У 2014 році пан Богдан створив Декларацію відповідальності людини, яка складається з 15 пунктів.   1.  Говори правду , будь чесним, дій згідно з моральними та етичними принципами.     2.  Підтримуй своє здоров’я  у якнайкращому стані, щоб не обтяжувати суспільство витратами на твоє лікування.     3.  Вчися ,  розвивай свої таланти ,  здібності , навички протягом усього життя, щоб бути корисною частиною суспільства.     4.  Стався до інших  так, як би ти хотів, щоб ставились до тебе.     5.  Будь вільною людиною , тобто будь сам суддею того, що є правда, а що ні, що є добре, а що зле. Водночас продовжуй    випробовувати свій розсудок, щоб впевнитись, що він відповідає моральним та етичним принципам.     6.  Прагни до гармонії