К основному контенту

Лісовий етикет

Лісовий етикет: правила поведінки в лісі

Как правильно ходить по грибы и выжить?
1.  Не розводьте вогнище в лісі. Відпочивайте лише у спеціально відведених лісових зонах відпочинку.
2.   Не підпалюйте суху траву на полях або галявинах у лісі.
3.  Не кидайте непогашені сірники або недопалки.
4.   Не користуйтеся в лісі різними піротехнічними виробами: петардами, бенгальськими вогнями, фейєрверками, «повітряними ліхтариками» тощо.
5. Не заїжджайте безпосередньо в ліс транспортними засобами. Іскри від них можуть спричинити пожежу
6.  Не залишайте на сонці пусті пляшки, залишки скла та сміття, що легко загораються і можуть спричинити пожежу
7.  Не стріляйте з вогнепальної зброї у пожежонебезпечний період.
8.  Не влаштовуйте поблизу лісу різноманітні вогняні шоу.
9. Не смітіть у лісі. Після відпочинку використані пластикові пляшки, пакети, консервні банки, скляний посуд, папір заберіть із                 собою та викиньте на смітник. Хай на місці вашого відпочинку буде чисто – завтра сюди прийдуть інші.
10.  Не розбивайте скляні пляшки, ви самі та інші люди, а також лісові тварини можуть поранитися.
11.   Не ламайте гілки дерев та кущів. Це заважає рослині жити.
12.   Не вирізайте на деревах надписи, типу «Тут був я». Це може призвести до всихання дерева, заселення його паразитами.
13.   Не збирайте березовий сік. Це шкодить дереву.
14.   Не зривайте лісових квітів, особливо рідкісних першоцвітів – це порушення закону. Хай гарні рослини залишаються в природі!
15.   Не виривайте рослини з корінням.
16.   Їстівні гриби зрізуйте обережно, щоб не пошкодити грибницю, не руйнуйте мохового килима.
17.   Не знищуйте неїстівні гриби. Для лісових мешканців – це ліки й джерела харчування.
18.  Не рубайте ялинку в лісі! Її можна придбати у лісівників, які виростили спеціальні плантації до новорічних свят, без шкоди для             лісу.
19. Не руйнуйте мурашників – вони лісові «санітари».
20.  Не чіпайте плазунів, які здаються вам небезпечними, бридкими або непотрібними. Вони – невідємна, важлива складова                    лісового середовища.
21.  Не чіпайте змій. Вони можуть становити загрозу для вашого життя. Краще обійдіть їх стороно.
22.  Не ловіть диких тварин і не забирайте їх із собою додому. В неволі тварини жити не зможуть і обов'язково загинуть.
23.  Не руйнуйте пташиних гнізд.
24.  Не беріть у руки пташині яйця, пташенят, звірят: людський запах відлякує дорослих диких тварин, позбавляє малят батьківської         опіки, вони стають легкою здобиччю для хижаків.
25. Навесні не можна полювати на перелітних птахів – це заборонено законом.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Забобони

Дивне слово "забобони", а чи знаете ви що воно означає? Забобон  — упередження , що полягає у тому, що людина приймає за реальність невідомі сили, здатні провіщати події і навіть впливати на них. 1. Дзеркала містять фрагменти наших душ, а розбите дзеркало означає проблему з здоров'ям і благополуччям. Перші дзеркала зі скла з'явилися в Середньовіччі і коштували вони неймовірно дорого. Але вони були настільки неміцними, що з легкістю розбивалися. Для того, щоб змусити слуг обходитися дбайливо з дзеркалами, їх залякували нещастями і навіть смертю. 2. Потрібно побажати здоров'я, коли хтось чхнув. Колись люди у відповідь на чхання говорили «Нехай Господь благословить вас» замість «Будьте здорові». А все тому, що раніше дихання пов'язували з душею і якщо людина чхала, то вважалося, що її душа покинула тіло і довго вона не проживе. Трохи пізніше з появою багатьох нових захворювань фраза змінилася на побажання здоров'я. 3. Чорних кішок асоціюють ...

Сім'я

Що для вас означає слово "с ім'я "? В наступному відео підбірка виразів про родину та родинні цінності. Подивіться його зі своїми батьками та обговоріть, що означає кожний.

День пам'яті трагедії Бабиного Яру

29 вересня 1941-го – в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Ця трагедія стала всесвітнім символом Голокосту. Гітлерівці вбивали євреїв і до Бабиного Яру. Проте саме Київ став першим у Європі містом, де знищили всю єврейську громаду. За десять днів перед цим, 19 вересня 1941 року, до Києва увійшли війська 6-ї німецької армії під командуванням генерал-фельдмаршала фон Рейхенау. Вони рухалися в напрямку Хрещатика двома колонами – вулицями Кирилівською та Великою Васильківською. Одразу над євреями згустилися хмари: окупанти брутально чіплялися до них на вулицях, декого вбили. Ніхто з киян ще не знав, що двома місяцями раніше, в липні, рейхсмаршал Ґерінґ видав директиву про розроблення заходів щодо "остаточного вирішення єврейського питання в Європі". Йшлося про поголовне винищення єврейського народу. Нікому також не спадало на думку, що саме Києву доведеться першим випробувати на собі оте "вирішення". Вибухи на Хрещатику 24 ве...