К основному контенту

Оповідання для обдумування


100 лучших книг в истории мировой литературы по версии Newsweek
Дах над мурашником

          - Мамочко, дай мені хутчіш парасольку, - ще з порога заквапився Дмитрик. – Надворі такий дощ! Просто злива. Він заважає їм працювати.
          - Кому заважає працювати? Що там трапилося? – запитала мама.
          - Скоріше ж, мамочко, а то дощ їх позаливає!
          - Ну візьми, візьми там на вішалці, - дозволила мама, а сама подивилася у вікно, куди ж це пішов Дмитрик.
         З парасолькою в руці хлопчик швиденько перетнув подвір’я і під парканом присів навпочіпки. Там був мурашник. Проте біля нього – жодної комахи. Всі поховалися від дощу у свій підземний палац. Хлопчик розкрив парасольку і поставив її на землі. По парасольці забарабанив дощ.
         Невдовзі із мурашника одна за одною почали виповзати мурашки. Для них дощ уже перестав. Знайомими доріжками поповзли вони у своїх справах.
         Дмитрик міцно тримав над мурашником парасольку і спостерігав за рухом кожної мурашки. Йому здавалося, що він працює разом з ними.

Бджілка
Виручив Василько з біди бджілку. Бджілка хотіла напитися — і впала в бочку з водою. — Тону-у! — дзижчить. — Тону! 
Василько кинув на воду листочок. Вилізла на нього бджілка, обсушила крильця та й полетіла… Покликала мама Василька вечеряти. 
Поставила на стіл молоко, мед, хліба нарізала. Їсть Василько, а мама й каже: 
— Це тобі меду назбирала бджілка, яку ти врятував. 
— Одна бджілка — й стільки меду! — здивувався Василько. 
А вона всім, всім бджілкам розповіла, от вони й постаралися. Добра звістка швидко по світу лине.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Правила поведінки на воді

 Наша тітонька Сова розповість вам про найважливіші правила поведінки на воді!

Пожежа!

  Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. На дим і попіл перетворюються цінності на мільярди гривень. Якщо виникла пожежа - рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте де знаходяться засоби пожежегасіння та вмійте ними користуватися. Заходи щодо рятування потерпілих з будинків, які горять, та під час гасіння пожежі перед тим, як увійти в приміщення, що горить, накрийтеся мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільною тканиною; відкривайте обережно двері в задимлене приміщення, щоб уникнути посилення пожежі від великого притоку свіжого повітря; в сильно задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись; для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину; у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та старих людей; пам'ятайте, що маленькі діти від

Декларація Відповідальності Людини

  Працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки ще на початку 2010-х Богдан Гаврилишин дійшов висновку, що світ не є здоровий і що для того, щоб змінити ситуацію, потрібно брати на себе відповідальність на всіх рівнях. У 2014 році пан Богдан створив Декларацію відповідальності людини, яка складається з 15 пунктів.   1.  Говори правду , будь чесним, дій згідно з моральними та етичними принципами.     2.  Підтримуй своє здоров’я  у якнайкращому стані, щоб не обтяжувати суспільство витратами на твоє лікування.     3.  Вчися ,  розвивай свої таланти ,  здібності , навички протягом усього життя, щоб бути корисною частиною суспільства.     4.  Стався до інших  так, як би ти хотів, щоб ставились до тебе.     5.  Будь вільною людиною , тобто будь сам суддею того, що є правда, а що ні, що є добре, а що зле. Водночас продовжуй    випробовувати свій розсудок, щоб впевнитись, що він відповідає моральним та етичним принципам.     6.  Прагни до гармонії