К основному контенту

Оповідання для обдумування


100 лучших книг в истории мировой литературы по версии Newsweek
ЯЛИНКА ДЛЯ ГОРОБЧИКІВ
За три дні Новий рік, а хворий Вітько в постелі. Поставила мама перед ліжком ялинку, почепила на неї чимало прикрас, цукерки, яблука. Увечері засвітилися на ялинці лампочки. Настав останній перед Новим роком ранок.
Подивився Вітько у вікно і побачив трьох маленьких горобчиків. Скачуть, їсти шукають. Жаль стало йому пташок. Він і каже:
—   Мамо, влаштуємо і горобчикам ялинку.
—   Як? — здивувалася мама.
—   Гляньте як, — відповів Вітько і застромив гілочку ялинки в коробку з-під цукерок. Насипав зерен і крихт хліба. Мама ту ялинку поставила на подвір'ї. Побачили це горобчики. Підлетіли до коробки, дзьобають зернини весело цвірінькають.
Ну й радісний був Новий рік у Вітька!

 ХЛОПЧИК ТА ЇЖАК
        Шестирічний Коля, схилившись, заглядав під широкий лопух. Я підійшов ближче.
          - Можна й мені подивитися?
Коля приклав до губів палець:
          - Цс-с-с! Тихо, він спить, - прошепотів.
          - Хто?
Хлопчик мовчки показав під лопух.
Я нахилився і побачити їжака. Він, згорнувшись у  клубок, мабуть, спав. В колючій шубі йому нічого боятися.
          - Молодець! – прошепотів я хлопчині. – Хай відпочиває.
          -  Може, то він після роботи. Втомився.
          -  А коли прокинеться, ти  його додому забереш? – спитав я.
Хлопчик покрутив головою:
           - Що йому в нас робити? А без діла пропаде, - як дорослий відповів мені.
          - Ти любиш тварин?
          - Люблю на них дивитися. Досі я ще ніколи не бачив живого їжака. Хай собі спить. І ми полишили їжакову схованку.


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Правила поведінки на воді

 Наша тітонька Сова розповість вам про найважливіші правила поведінки на воді!

Пожежа!

  Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. На дим і попіл перетворюються цінності на мільярди гривень. Якщо виникла пожежа - рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте де знаходяться засоби пожежегасіння та вмійте ними користуватися. Заходи щодо рятування потерпілих з будинків, які горять, та під час гасіння пожежі перед тим, як увійти в приміщення, що горить, накрийтеся мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільною тканиною; відкривайте обережно двері в задимлене приміщення, щоб уникнути посилення пожежі від великого притоку свіжого повітря; в сильно задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись; для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину; у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та старих людей; пам'ятайте, що маленькі діти від

Декларація Відповідальності Людини

  Працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки ще на початку 2010-х Богдан Гаврилишин дійшов висновку, що світ не є здоровий і що для того, щоб змінити ситуацію, потрібно брати на себе відповідальність на всіх рівнях. У 2014 році пан Богдан створив Декларацію відповідальності людини, яка складається з 15 пунктів.   1.  Говори правду , будь чесним, дій згідно з моральними та етичними принципами.     2.  Підтримуй своє здоров’я  у якнайкращому стані, щоб не обтяжувати суспільство витратами на твоє лікування.     3.  Вчися ,  розвивай свої таланти ,  здібності , навички протягом усього життя, щоб бути корисною частиною суспільства.     4.  Стався до інших  так, як би ти хотів, щоб ставились до тебе.     5.  Будь вільною людиною , тобто будь сам суддею того, що є правда, а що ні, що є добре, а що зле. Водночас продовжуй    випробовувати свій розсудок, щоб впевнитись, що він відповідає моральним та етичним принципам.     6.  Прагни до гармонії